Наразі ще не подано жодної петиції

Відомості з Держреєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків можна отримати в електронному вигляді
 

 

З використанням електронного цифрового підпису платники податків можуть отримати відомості з Держреєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків. В допомогу платникам податків ДФС України запровадила саме такий новий електронний сервіс.

 

 Докладнішу інформацію про електронний сервіс "Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису" можна отримати на єдиному веб-порталі ДФС України у  рубриці «Фізичним особам».

 

 Фахівці фіскальної служби районузвертають увагу, що для отримання  послуги фізична особа – платник податків повинна сформувати відповідний запит в електронному вигляді, підписати його електронним цифровим підписом та надіслати на електронну адресу "Єдиного вікна подання електронної звітності ДФС".

 

 За результатами обробки запиту на електронну адресу платника надходить відповідь, що містить відомості про суми доходів.

 

 Звертаємо увагу, що фізична особа – платник податків відповідно до норм Закону України "Про захист персональних даних" може сформувати запит на отримання інформації виключно про себе, інформація щодо третіх осіб у відповідь на такий запит не надається.

 

 З метою формування запиту про доходи треба використовувати  "Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності/запитів до "Єдиного вікна подання електронної звітності", яке розміщене на офіційному вебпорталі  ДФС у рубриці "Фізичним особам/Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді" та є загальнодоступним для використання.

 

 В зазначеній рубриці розміщено детальну інструкцію щодо користування програмним забезпеченням "Порядок формування запиту та отримання відповіді".

 

 

Валерій Коровій: «Проект DESPRO є показовим у тому, наскільки ефективно можна реалізовувати ініціативи на місцях»

 

 

 

Сьогодні, 4 листопада, відбулася офіційна зустріч голови обласної державної адміністрації Валерія Коровія з керівництвом Швейцарсько-Українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO. Свою роботу на території області команда DESPRO розпочала понад 7 років тому, і, як відзначив очільник Вінниччини Валерій Коровій, сьогодні це найбільш вдалий проект, який реалізується на теренах регіону, особливо в питаннях співпраці із сільськими та селищними громадами.

 

«Проект DESPRO є показовим у тому, наскільки ефективно можна реалізовувати ініціативи на місцях, - наголосив Валерій Коровій. - Ті 54 проекти, які вже реалізовані протягом 7 років, мають принципово важливе значення. Адже проблема пострадянських країн, в тому числі України, не лише у відсутності коштів, а й у відсутності інструментів активізації територіальних громад. І в контексті пошуку такого інструменту проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO має дуже важливе значення».

 

За словами голови ОДА, з початку реалізації програми основний акцент був зроблений на водозабезпечення сільських регіонів, і тепер, враховуючи специфічні погодні умови в Україні, які мали місце цьогоріч, ця проблема вийшла на одне з перших місць. «На сьогодні ми опрацьовуємо нові підходи і нову програму вирішення цієї проблематики. І мова не лише про зникнення води з криниць - ця проблема не дає можливості розвиватися і промисловим, фермерським господарствам. 

 В українських реаліях це має знову ж таки надзвичайно важливе значення, тому що в межах держави загального бачення вирішення цієї проблематики немає», - зауважив Валерій Коровій.

 

Не оминув увагою очільник регіону і ще один проект, який реалізується за підтримки Швейцарського бюро співробітництва та спрямований на підвищення енергоефективності міста Вінниці. Відтак висловив сподівання на активну співпрацю зі швейцарськими партнерами і в подальшому.

 

Керівник Департаменту зі співробітництва із країнами СНД Швейцарської агенції з розвитку і співробітництва Барбара Бьоні, у свою чергу, зауважила: коли проект DESPRO лише розпочинався, ніхто не очікував, що його реалізація призведе до таких результатів, які спостерігаються сьогодні. «Проект призвів до дуже швидких змін у сфері впровадження реформи децентралізації. У цьому контексті нам особливо цікаво було приїхати саме до Вінниці. Дуже цікаво побачити на практиці, власними очима все те, що було зроблено в рамках усіх тих проектів, які впроваджувалися у Вінницькій області», - зазначила Барбара Бьоні. Відтак підкреслила, що її команді надзвичайно цікаво поспілкуватися з представниками місцевих громад та з’ясувати, яка підтримка та які інструменти їм ще необхідні для покращення своєї діяльності.

 

В ході зустрічі голова облдержадміністрації Валерій Коровій також інформував гостей про процеси бюджетної децентралізації та добровільного об’єднання територіальних громад, які тривають нині в Україні. Торкнувся і питання упровадження на території області програми електронного врядування. Відтак висловив певність, що Україна та Вінниччина зокрема, незважаючи на непросту ситуацію, впевнено рухатимуться шляхом розвитку.

 

    Вінничан просять не платити за газ наперед і повідомляти показники лічильника, щоб не було боргів

 

ПАТ «Вінницягаз» радить споживачам фіксувати показники лічильника в останній день звітного місяця (30 числа) і передавати дані до газового господарства не пізніше 1-го числа місяця, наступного за розрахунковим, щоб в кожному наступному місяці не виникало непорозумінь із працівниками газотранспортної компанії.

 

Про це повідомляє прес-служба ПАТ «Вінницягаз».

 

Передавати дані можна за одним із номерів телефону контакт-центру «Вінницягаз»: міським (0432) 50-91-04 або ж зателефонувавши на мобільний (068) 30-00-104. Оператор контакт-центру не лише внесе фактичні показники лічильника до бази, а й допоможе з’ясувати будь-які питання, пов’язані із заборгованістю, переплатою чи перерахунками за спожитий газ.

 

Чому так важливо щомісяця фіксувати реальні показники лічильника? Тому що платежі за спожитий газ нараховуються за повний календарний місяць. Тобто, якщо показання лічильника газу були зняті не в останній день місяця, і споживач самостійно не передав показання за повний календарний місяць (станом на останнє число звітного місяця) до газового господарства, виникають непорозуміння із розрахунками за спожитий газ.

 

Багато споживачів практикують оплату за спожитий газ «наперед». Проте в 2015 році такий метод розрахунку за газ не виправдовує себе. Адже вже з 1 квітня 2015 року Кабінет Міністрів України підвищив ціну для споживачів природного газу для побутових потреб до 7,18 грн. замість 1,182 грн. (ціна, яка діяла до 31 березня 2015 року для споживачів із лічильниками). В такому випадку, внесені «наперед» кошти не тільки не завжди покривають витрати газу в майбутньому, а й призводять до виникнення заборгованості за газ. Тому ПАТ «Вінницягаз» вкотре нагадує вінничанам, що, фіксуючи і передаючи показники лічильника щомісяця, ви платите за реально спожитий газ, відслідковуєте, скільки газу і в який місяць споживає ваша родина, маєте змогу економити та не накопичувати борги.

 

ПАТ «Вінницягаз» також нагадує вінничанам, що в період з 1 жовтня 2015 року по 31 березня 2016 року діє пільгова ціна на газ для споживачів, які використовують газ для індивідуального опалення (тільки на опалення чи комплексно) на обсяг до 200 куб. м на місяць. Такі споживачі сплачуватимуть вдвоє менше – 3,6 грн. замість 7,18 грн. за 1 куб. м газу (згідно Постанови НКРЕКП № 583 від 03.03.2015). Кожний наступний за 200-сотим кубометр газу буде сплачуватися за ціною 7,18 грн.

 
 
Самовільне спалювання сухої трави та інших рослинних залишків – це небезпечно!

 

Відповідальність за самовільне спалювання відходів передбачена ст. 82. Кодексу України про адміністративні правопорушення.  Охорона і раціональне використання природних ресурсів є одним із завдань державного управління та місцевого самоврядування. Сучасні реалії вивели на перший план екологічні проблеми, що пов’язані із спалюванням пожнивних решток і сухої природної рослинності та створюють серйозну загрозу для здоров’я людей і навколишнього природного середовища.

Вогнем знищується не лише суха рослинність, але й насіння та коріння живих рослин. Знищується мікрофлора та фауна верхнього шару ґрунту, гинуть комахи, які є запилювачами рослин, їх личинки, дощові черв’яки та інші організми, які беруть участь в процесі утворення ґрунту, а також дрібні тварини, птахи та місця їх гніздування. Збіднюється склад трав, оскільки згорає насіння однорічних, дворічних, деяких багаторічних рослин та шар сухої трави, що утримував вологу, перегнивав, створював мікроклімат для існування багатьох рослин, тварин, комах, формував ґрунт. Руйнується гумус, погіршується якість ґрунтів, що призводить до зниження урожайності, зменшується їх протиерозійна стійкість. Щорічні пали в одному і тому ж місці призводять до зміни видового складу рослинності і покіс перетворюється на плантацію грубого буряну.

Дослідження екологічних наслідків спалювання стерні встановили, що при спалюванні соломи та пожнивних решток в умовах низької вологості ґрунту згоряє не лише рослинна органіка, а й гумус найбільш родючого поверхневого шару. При спалюванні стерні озимої пшениці на одному гектарі знищується така кількість органічної речовини, яку можна компенсувати лише внесенням 40 т/га гною. 

Різко погіршуються водно-фізичні властивості ґрунту. Чисельність основних еколого-трофічних груп мікроорганізмів чорнозему опідзоленого знижується в середньому на 10-60% залежно від їх виду. У даному зв’язку можна згадати, що на утворення 1см родючого шару необхідно близько 100 років. Разом з тим, шар чорнозему у деяких місцях Вінниччини дві з половиною тисячі років назад становив понад один метр! Такий пласт чорнозему зафіксований під насипом кургану скіфського часу біля с. Степанівка Вінницького району.

Альтернативою бездумному спалюванню соломи може стати виробництво солом’яних пелет для одержання теплової енергії, як це роблять у розвинених країнах Європи, зокрема у Польщі. Окрім того, на Вінниччині успішно працює підприємство, яке виробляє біодеструктори стерні та інших рослинних решток, які прискорюють утворення гумусу та покращують якість ґрунтів.

Чинним законодавством України передбачені можливість та умови випалу сухої рослинності, а також відповідальність за їх порушення. Про це йдеться у пунктах б, г ст.91, ст.96, ст.211 Земельного кодексу України; у ст.35, ст.56 Закону України "Про охорону земель"; ст. 27 Закону України "Про рослинний світ"; ст.39 Закону України "Про тваринний світ". 

Відповідальність за порушення зазначених норм чинного законодавства визначена статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ст. 245 Кримінального кодексу України. 

Спалювання трави, листя, гілля у вогнищах, які розводять на присадибних ділянках, дачах, городах також спричиняє серйозні негативні наслідки.

За умови високої температури горіння та достатньої кількості кисню сміття згорає повністю, при цьому утворюються водяна пара, вуглекислий газ, оксиди азоту. Однак, у звичайному вогнищі, навіть за умови повністю сухого сміття, неможливо досягнути достатньо високої температури для повного згорання. Саме низька температура горіння та недостатня кількість кисню є причиною того, що при згоранні сміття утворюється сполуки з мутагенними й канцерогенними властивостями. Наприклад, при спалюванні торішнього листя й трави згорає лише верхня частина, в той час, як нижня тліє, димить і, при недостатній кількості кисню, виділяє у повітря багато небезпечних для здоров’я людини речовин. 

Основною складовою диму є хімічно активна й небезпечна для людини сполука – чадний газ СО. 

Концентрація СО при спалюванні побутового сміття може дорівнювати тій, що реєструється на міських магістралях. Він, дуже легко зв'язує гемоглобін крові, блокує доставку кисню до тканин, внаслідок чого виникає задуха та киснева недостатність, в першу чергу, головного мозку. 

Часто до вогню потрапляє пластик, уламки меблів будівельні матеріали, що істотно підсилює рівень забруднення повітря і збільшує шкоду для здоров’я.

В продуктах горіння містяться сірка, феноли, токсичні вуглеводи, діоксин, який добре розчиняється в жирах, може впливати на спадковість, не кажучи про сполуки свинцю, ртуті та інших важких металів. 

Діоксин може накопичуватись в організмі людини, повільно його вбиваючи. Гума, згоряючи у вогнищі, виділяє канцерогенну сажу і оксиди сірки, які викликають респіраторні захворювання. При горінні нейлону, паралону, багатьох синтетичних тканин і покриттів виділяються ціаніди (солі синильної кислоти). Загалом, пластикові вироби при горінні виділяють не менше 75 високотоксичних речовин, в тому числі і діоксини.

Органи місцевого самоврядування можуть і повинні зупинити самовільне спалювання на своїй території листя, сухої рослинності або її залишків. Самовільне спалювання заборонено Правилами благоустрою смт.Тиврів.

Шановні громадяни, закликаємо вас, будь ласка, відмовтеся від підпалів сухої трави та інших рослинних залишків, а також сміття – це небезпечно!

 
 

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація